Google Drive yenileniyor: İşte yenilikler

0/5 Oylar: 0
Bu uygulamayı bildir

Tanım

Google, bir süredir uygulama ailesine bir Material You makyajı veriyor. Daha yakın bir zamanda şirket, Sizin Tasarladığınız Materyal’i Dokümanlar, E-Tablolar, Slaytlar ve Çeviri uygulamalarında kullanıma sunmuştur. Şimdi şirket, tabletlerde daha iyi bir deneyim sunmak için Google Drive uygulamasını yeniden tasarladığını duyurdu.

Şirket, Google Workspace Update blogundaki bir yayında, bir tabletin daha büyük ekranını daha iyi kullanmak için tabletler için Google Drive uygulamasını güncellediğini yazdı. Şirket, “Tablet için Google Drive uygulaması, gezinme çubuğunu yana kaydırmak, daha büyük ekrandan yararlanmak için görsel bileşenleri optimize etmek ve seçilen bir dosyanın dosya ayrıntılarını görmeyi kolaylaştırmak da dahil olmak üzere çeşitli modernleştirmelerle görüntüleniyor” diye yazdı. postalamak.

Google Drive’da neler değişiyor?

Temelde Google, tabletlerdeki Google Drive uygulamasını, estetiği Google’ın PC’lerdeki Gmail’de ve Materyal Siz tasarımına sahip diğer uygulamalarda benimsediği türden tasarım diliyle eşleşecek şekilde güncelledi. Bu, uygulamalarında alanın ve benzer tasarım dilinin daha iyi kullanılması anlamına gelir.

“Google Dokümanlar’daki içindekiler için biçimlendirme ve özelleştirme seçeneklerinde iyileştirmeler yapıyoruz. Tablo biçimlendirme seçeneklerini bulmanızı ve kullanmanızı kolaylaştırmak için Dokümanlar’daki tablo özellikleri kenar çubuğunda yer alan seçenekleri de yeniden düzenliyoruz” diye ekledi.

Bu durumda Google, sol tarafa hamburger menüsüne ve üstteki Yeni Ekle düğmesine erişim sağlayan bir menü çubuğu eklemiştir. Bu seçenekleri Ana Sayfa, Yıldızlı, Paylaşılan ve Dosyalar seçenekleri takip eder. Eski tasarımda bu seçenekler alttaki menü çubuğunda mevcuttu.

Bunun dışında Önerilen ve Bildirimler sekmeleri, alanın daha iyi kullanılması için ekranın üst kısmında daha fazla karo içerecek şekilde sıkıştırılmıştır. Ayrıca, Yardım, Ayarlar ve Profil seçenekleri, Önerilenler ve Bildirimler sekmelerinin hemen üstünde bulunan Arama Çubuğu ile birlikte en üste kaydırıldı.

Bu tasarımın Google Drive’ın web tarayıcı tabanlı arayüzüne oldukça benzediğini belirtmekte fayda var. Google Drive’ın tablet tabanlı ve PC tabanlı arayüzü arasındaki tek fark, sol taraftaki menünün Bilgisayarlar (akıllı telefon uygulamasıyla senkronizasyon için), Son Kullanılanlar, Çöp Kutusu ve Depolama seçenekleri gibi seçenekleri içermesi nedeniyle biraz daha ayrıntılı olmasıdır. Ayrıca, kullanılabilir alana bağlı olarak ekranda yatay olarak daha fazla döşeme veya dosya bulunur. Buna ek olarak, sağ üst köşedeki menüde ayrıca iki ek düğme bulunur; bunlardan biri Google uygulamalarına anında erişim sağlarken, diğeri ise kullanıcıların tek bir tıklama ile Çevrimdışı modunu açmasını sağlar.

Google Dokümanlar yeniden tasarım kullanılabilirliği

Kullanılabilirlik söz konusu olduğunda, Google zaten güncellemeyi tüm kullanıcılarına sunmuştur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir